Biz sadece eksikleri ve yanlışları görüp eleştirenlerden değiliz. İyiyi, güzeli ve başarıyı da alkışlamasını biliyoruz. Memleket için çalışan insanları takdir etmek, onları alkışlayarak motive etmek daha iyisine ulaşmak konusunda önemli bir husustur.

Bu yazımızda bu konuda birkaç örnek vermek istiyorum. Öncelikle Haliliye Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat ve ekibinin son dönemde yaptıklarını özet olarak dikkatinize sunuyorum:

Yaz Spor Okulları | Basketbol, Voleybol, Futbol, Tekvando, Judo, Yüzme Kursu

Kütüphane, Dershane Hizmeti, Ücretsiz Deneme Sınavları

Millet Evleri ve Hanımlar Konağı (Dikiş-nakış, el sanatları, kuaför, okuma-yazma, ahşap boyama, fitness)

Kültür ve Sanat Evi ile piyano, ebru, ney, keman, bağlama hüsn-i hat kursları

İhtiyaç sahibi ailelere yönelik; Aşevi, Glütensiz Ekmek Fırını, Sosyal Market, Ekmek Üretim Tesisi, Evde Bakım Hizmeti

3 ADET SIFIR ATIK MARKET (Ahmet Yesevi, Şair Nabi ve Devteşti Mahalleleri)

- Ahşap ve Metal İş Atölyesi ile kendi kamelya (kameriye), bank ve piknik masaları üretimi

- Elektrik ve Elektronik Atölyesi ile aydınlatma direklerinin yenilenmesi

Kırsal mahallelerde sathi kaplama ve stabilize yol çalışmaları devam ediyor. Merkez mahallelerde sıcak asfalt çalışması uygulanıyor. Deforme olan yollar kilitli beton parke taşıyla onarılıyor.

Şimdi de Karaköprü Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi ve ekibinin başarılı çalışmalarından bazı örnekler verelim:

İlk olarak ilçedeki tüm yollarda, park ve bahçelerde bakım onarım çalışmaları başlatıldı.

Kurum içerisinde tasarruf tedbirleri uygulanarak giderlerin azaltılması ve israfın önlenmesi sağlandı.

İlçede belediyeye bağlı 3 adet taziye evinde başlatılan uygulama ile taziye sahiplerine destek olmak amacıyla personel,  temizlik malzemesi ve mefruşat desteği veriliyor.

İlk meclis toplantısında alınan kararla ilçede Kadın Hemşerilik Meclisi, Çocuk Hemşerilik Meclisi ve Gençlik Hemşerilik Meclisi kurulması kararı alındı. Ayrıca ilçe kent konseyi de kurulurken meclislerin ve kent konseyinin ilk toplantıları gerçekleştirildi.

Zabıta Müdürlüğü yeniden yapılandırılarak ilçede çok önemli denetimlere ve faaliyetlere imza atılıyor.

Gençlere yönelik sosyal ve sportif faaliyetlere önem veriliyor. Liseler arası futbol turnuvası düzenlenerek ilçede bir spor şöleni oluşturuldu.

Kurumun kirada olduğu binalardan çıkılarak tüm birimler kuruma ait olan binalara taşındı ve ciddi bir kira yükünden çıkıldı.

Kurum tarafından yapılan projelerin inşa süreçleri hızlandırılarak bitme aşamasına getirildi.

Kurban bayramının öncesinden başlayarak bayram süresince ekipler sahada herhangi bir asayiş ve temizlik sıkıntısına yer vermeden hizmet etti…

Ehliyet ve liyakat söylemlerini kısa sürede hayata geçiren ve kadrolarını güçlendirerek yollarına devam edenler vatandaşın umduğu ve beklediği hizmetleri sunmakta başarılı adımlar atabiliyor. Umarız bu başarılı hizmetler Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere bütün ilçe belediyelerimizde artarak devam eder. Biz de bu hizmetleri severek, mutlulukla alkışlamaya devam eder ve siz değerli okurlarımızla da paylaşırız…

DİCLE ENERJİ İLE İLGİLİ BİRKAÇ NOT

Halkımızın DEDAŞ diye bildiği ve son elektrik kesintileri ile tekrar gündeme gelen Eksim Holdinge bağlı Dicle Enerji ile ilgili kamuoyuna yansımayan veya sosyal medya kargaşasına kurban giden çok ciddi ve önemli gayretler var.

Şanlıurfa ve bölgedeki elektrik kesintisi sorunlarının giderilmesi ve tekrar yaşanmaması hususunda çok ciddi ve hummalı bir çalışma yürütülüyor. Yakın zamanda kaybettiğimiz Eksim Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tivnikli’nin bölgeye ve insanımıza hizmet hususunda ne kadar samimi olduğunu en yakından bilenlerden biriyim. Kendisine tekrar rahmet diliyorum.  

Hizmetleri aynı hassasiyetlere devam ettiren Eksim Holding Dicle Grup Başkanı Mehmet Atalay yaşanan ve söylenenlerden şikâyet etmek ve yerine daha iyisini yapmak amacıyla oldukça hummalı çalışmalar yürütüyor. Altyapıya önem veriliyor. “Tek amacımız insanımızın mağdur olmaması, işimizi en iyi şekilde yapmak, eksikleri gidermek ve yolumuza daha güzel bir şekilde devam etmektir.” Diyen Atalay halkımızın dezenformasyonlara prim vermemesini istiyor.

Dicle Elektrik Kurumsal İletişim Direktörü Yusuf Ekiz ise halkımızın şikâyetlerine önem vererek iletişim konusunda doğru bilgilendirmeler yapmaya devam ediyor.

Elbette varsa eksiklikleri, yanlışları, hataları da gündeme getireceğiz. İlgililerin dikkatini çekip daha iyisinin yapılması hususunda biz de görevimizi yapacağız. Ancak yapılan iyi, güzel ve başarılı çalışmaları da yok saymamamız gerekiyor.